top of page

Gümrük Müşavirliği

Gümrük müşavirliği hizmeti, ithalat ve ihracat gümrükleme işlemlerinizi SK TAREKS DANISMANLIK olarak Gümrük’ün profesyonel ekibinin etkili ve hızlı çözümleri ile tamamlıyoruz.

Gümrük Müşavirliği ve Gümrükleme

Gümrük Müşavirliği, gümrükleme işlemini gerçekleştiren, bulunduğu ülkede gümrük işlemlerini gerçekleştirme ve gümrük danışmanlığı izni olan firmalar tarafından yürütülür. Gümrükleme ise ürün, eşya ya da taşıtların bir ülkeden diğer ülkeye geçişi esnasında, ürünlerin kabul edileceği ülke tarafından belirlenmiş gümrük kurallarına uyup uymadığının incelenmesi, gerekli izinlerin oluşturulması ve o ülkeye ürünlerin kabul edilmesi işlemlerini kapsamaktadır. Gümrük işlemleri iki kategoride incelenebilir. Bunlardan biri ithal gümrük işlemleri, diğeri ise ihracat gümrük işlemleridir. İthalat gümrük işlemlerinde ithal edilecek ürünleri kapsarken, ihracat işlemleri ise ülkemizden diğer ülkelere geçişi yapılacak ürünlerin ihracat izinlerini kapsamaktadır.

Gümrük Müşavirliği şirketleri ülkemizde büyük önemi olan dış ticaretin kilit noktalarını üstlenmektedir. Bu nedenle deneyim, bilgi ve iyi bir ekip bir müşavirlik firması için gerçekten önemlidir. SK TAREKS DANISMANLIK , tecrübeli lisanslı gümrük müşavirleri ve dinamik ekibi ile müşterilerinin gümrükleme çözümleri için her zaman en kaliteli hizmeti vermek için çalışmaktadır. SK TAREKS DANISMANLIK , malların ihracat, ithalat ve transit gibi her türlü gümrükleme işlemlerini hızlı ve etkili yöntemler sağlamaktadır. SK TAREKS DANISMANLIK ile gümrükleme hizmeti kapsamında:

  • Gereken belgelerin oluşturulması

  • Bu belgelerin gümrük idarelerine ve diğer ilgili kurum ya da kuruluşlara gönderilmesi,

  • Malların muayene ve beyan edilmiş bilgileri doğrultusunda tarifelerinin oluşturulması,

  • Gümrükleme standartlarına göre değerlendirilmesi,

  • Vergi gibi yasal işlemlerin gerçekleştirilmesi,

  • Malların gerekli kişilere teslimi olarak özetlenebilir.

 

İthalat Gümrükleme İşlemleri

SK TAREKS DANISMANLIK ile dış ticaretin en önemli adımlarından olan ithalat gümrükleme işlemleriniz emin ellerde. İthalat faaliyetlerinizi bir gümrük müşavirliği firması danışmanlığı ile gerçekleştirmeniz firmanıza birçok katkıda bulunmaktadır. En büyük avantajlarından biri ithalat gümrük işlemleri için gerekli olan tüm belgelerin SK TAREKS DANISMANLIK tarafından profesyonelce hazırlanmasının ardından ilgili resmi kurum ve kuruluşlara ulaştırılması sağlanır. Diğer avantajlarından biri ise, gümrük işlemleri gerçekleştirilirken ithal edilecek ürünlerin kontrolünün SK TAREKS DANISMANLIK tarafından yapılacak olmasıdır. Bu süreçte hatalı ya da eksik eşya ya da mal tespiti yapılmaktadır ve hatasız mallar teslim alınmaktadır. Aynı zamanda tüm bu işlemlerin hukuk mevzuat kurallarına uygun olması gerekmektedir. SK TAREKS DANISMANLIK bilgili ve deneyimli çalışan profili ile ithalat gümrük işlemleri için en iyi hizmeti gerçekleştirecektir. İthalatı yapılacak malların teslim sürecinde de firmaların hizmetindedir.

İhracat Gümrükleme İşlemleri

SK TAREKS DANISMANLIK ithalat işlemlerinizde yanınızda olduğu gibi, ihracat işlemlerinde de üstün kalitede ve güvenlikle hizmet vermektedir. SK TAREKS DANISMANLIK sayesinde ihraç edeceğiniz ürünlerin kontrolünü yapmakla birlikte, ihracat için gerekli gümrük beyannamelerinin oluşturulmasında da destek alabilirsiniz. SK TAREKS DANISMANLIK , ürünlerinizin nakliye işlemleri ile de yakından ilgilenmektedir. Tüm sürecin kontrolünü yaparak iyi hizmet almanızı ve hiçbir sorunla karşılaşmamanızı sağlamak için uzman ekibi ile çalışmaktadır.

SK TAREKS DANISMANLIK ile Etkili, Hızlı ve Güvenli Gümrük Danışmanlığı Fırsatı

SK TAREKS DANISMANLIK hızlı, etkili ve güvenli hizmet vermek için uzman ekibi ile çalışmaktadır. Oluşabilecek problemleri öncesinde belirleyerek gerekli aksiyonları alarak sorunların oluşmasını önler. Aynı zamanda Gümrük Müşavirliği hizmeti sürecinde şeffaflık ilkesini benimsemiştir.SK TAREKS DANISMANLIK tüm süreci sizinle paylaşmaktadır. Entegre sistemleri sayesinde müşterilerine güncel bilgi akışı takibi imkanı vermektedir.

bottom of page